Što nudimo?
Osnovnu edukaciju volontera za volontiranje u našoj udruzi, upoznavanje s misijom i ciljevima udruge, etičkim kodeksom i politikom zaštite djece, predavanja/radionice o komunikacijskim vještinama potrebnim za rad s djecom, predavanja o grupnom i individualnom radu, psihofizičkom razvoju djeteta te ekspresivnim tehnikama u radu s djecom.
Dodatne edukacije kojima se nastavlja usavršavanje volontera te koje predstavlja već sastavni dio sustava brige za volontere. Predavanja koja proširuju obuhvaćeno u osnovnoj edukaciji i osmišljena su kao podrška i dodatna pomoć našim volonterima tijekom godine, čime se povećava njihova motiviranost i spremnost za rad te ih se stručno osposobljava u većoj mjeri nego li samom početnom edukacijom.
Osim toga, doedukacije koriste i samim volonterima u njihovoj stručnoj naobrazbi i razvoju profesionalnih vještina. Neke od dosadašnjih doedukacija su: ˝Kreativne tehnike u radu s djecom˝; „Upoznavanje s Konvencijom UN-a o pravima djeteta“, „Pravo na slbodno vrijeme i igru“, „Od zamisli do projekta“ itd.
Supervizije kojima nastojimo osigurati volonterima stalnu pomoć u vezi slučajeva koji su im teški ili situacija za koje nisu u stanju samostalno odlučiti kako trebaju reagirati.
DND Opatija redovito organizira supervizijske sastanke koji su obvezni za sve volontere, a provodi ih stručni tim supervizora koji pripremaju sadržaje i teme supervizijskih sastanaka. Ovaj tim poseban je po tome što u njemu sudjeluju nekadašnji volonteri DND Opatija osobe koje su dobro upoznate s našim radom te dobro poznaju probleme s kojima se volonteri susreću.
Sljedeća korist od supervizija je razmjena iskustava samih volontera – ove su aktivnosti otvorene radionice na kojima se moderiranom raspravom o iskustvima i problemima poboljšava unutarnja kohezija grupe, dogovaraju se zajednička rješenja za određene probleme, radi se na međuljudskim odnosima te se razmjenjuju ideje i prijedlozi o poboljšanju rada. Vrlo je važna pripadnost volontera svojoj supervizijskoj grupi, što doprinosi osjećaju povjerenja u grupi i otvorenosti u razgovoru sa supervizorom. Svaka se grupa sastaje jednom mjesečno i promjene članova koji čine grupu su minimalne.
Stručnu literaturu kroz koju se volonteri dodatno mogu educirati i jačati za stručne teme s kojima se susreću u svome radu, a čije im ih je poznavanje bitno i za rad u struci u budućnosti. Stručna literatura dostupna je u našoj knjižnici, a pišemo i mjesečne teme za volontere ovisno o problematici na koju volonteri nailaze u svome radu.
Druženja volontera i mjesečni newsletter kojima nastojimo povezati volontere, potaknuti međusobnu suradnju, podršku i razmjenu iskustava!
DONESITE ODLUKU! UKLJUČITE SE! VRIJEME ULOŽENO U DJECU NAJSIGURNIJE JE ULAGANJE! POSTANITE I VI DIO DND VOLONTERSKOG TIMA!!